Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony Espadrill wyrażasz zgodę na ich użycie i zapisane w pamięci urządzenia.

Metoda DrillLing

Czym jest drilling gramatyczny?

To dążenie do perfekcji w zakresie poprawności poprzez wielokrotne, częste i systematyczne powtarzanie partii ćwiczeń gramatycznych. To doskonalenie się w określonym temacie i, w konsekwencji, lepsze go opanowanie.

Dlaczego drilling gramatyczny jest skuteczny?

Język to umiejętność. Tak jak jazda na rowerze czy gra na pianinie. Dlatego kompetencje gramatyczne doskonale utrwalają się w naszym mózgu dzięki powtórkom. Mózg zachowuje słówko lub strukturę gramatyczną w pamięci długotrwałej tylko wówczas, gdy zostanie ono użyte i powtórzone w przynajmniej kilku różnych kontekstach. Dzięki wielokrotnym powtórzeniom, w mózgu uczącego się znajdują swoje odzwierciedlenie zespoły form gramatycznych. To zbiory, do których odwołuje się Twój mózg na etapie mówienia. Im dłuższy trening, tym większa konsolidacja form i większa szansa na ich szybkie przywołanie,  co za tym idzie - na poprawne ich użycie w codziennej komunikacji!

Czym jest Metoda DrillLing?

Opracowana przez nas Metoda DrillLing to połączenie elementów tradycyjnego drillingu gramatycznego, neurodydaktyki i technologii informacyjnych w nauczaniu. Wypracowana przez nas metoda poparta jest wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych i tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych na potrzeby edukacji.

Metoda DrillLing  bazuje na 4 kluczowych założeniach:

Automatyzacja form gramatycznych poprzez wielokrotne próby

Jest to tak zwany drilling mechaniczny. Ćwiczysz gramatykę i robisz postępy dzięki wielokrotnym próbom. W rezultacie, następuje w twoim mózgu transfer struktur gramatycznych do pamięci długotrwałej. Małe porcje ćwiczeń usprawniają ten proces i wymagają krótszego czasu koncentracji.

Orientacja na rozwiązanie konkretnego problemu gramatycznego

Dzięki bogatej bazie pytań masz możliwość wielokrotnego, losowego treningu w obrębie określonego tematu gramatycznego. Odpowiadając na zestaw pytań zorientowanych na jeden problem, powtarzasz i utrwalasz materiał, a w konsekwencji uczysz się konkretnej kompetencji gramatycznej.

Przykłady form gramatycznych zaczerpnięte z codziennej komunikacji

Wiele tradycyjnych podręczników do nauki języka angielskiego bazuje na przykładach, które nie odzwierciedlają codziennego życia. W naszej aplikacji przykłady form gramatycznych użyte są w kontekście komunikacyjnym, dzięki czemu przy okazji treningu gramatycznego opanujesz wiele użytecznych wyrażeń z codziennej komunikacji.

Pomiar postępu dzięki innowacyjnemu narzędziu Drill Index

Drill Index to zaawansowane narzędzie mierzące Twój postęp w obrębie określonego tematu gramatycznego. Jego wartość odzwierciedla wiele czynników, m. in.: Twój aktualny poziom, liczbę wykonanych treningów czy systematyczność nauki. Dzięki tak złożonej strukturze i kompleksowemu podejściu możemy rzetelnie ocenić stan Twojej wiedzy.

Dzięki Metodzie DrillLing, Gramaster to coś więcej niż kolejna strona www z testami lub książka z ćwiczeniami gramatycznymi. To zaawansowane narzędzie łączące wysokiej jakości treści, metodyczne rozwiązania, narzędzia parametryzujące wiedzę i nowoczesną technologię.