Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony Espadrill wyrażasz zgodę na ich użycie i zapisane w pamięci urządzenia.

FAQ

Do czego służy aplikacja Espadrill?

Espadrill to aplikacja do treningu gramatycznego, weryfikująca przyrost wiedzy w czasie. Może służyć również do sprawdzania stanu wiedzy z określonego tematu gramatycznego, powtórek gramatycznych, może być też z powodzeniem traktowany jako innowacyjny, internetowy podręcznik do ćwiczenia gramatyki.

Dla kogo jest aplikacja Espadrill?

Espadrill to narzędzie skierowane do wszystkich osób, które uczą się języka hiszpańskiego i mają potrzebę przećwiczenia gramatyki. Może masz za 3 dni test z czasów przeszłych? A może nie rozumiesz użycia subjuntivo? Znajdź odpowiedni temat w aplikacji Espadrill i ucz się na przykładach. Espadrill to również doskonała aplikacja dla nauczycieli i lektorów językowych. Masz dosyć wertowania kluczy z odpowiedziami lub sprawdzania setek ćwiczeń gramatycznych na papierze? Zadaj swoim uczniom poćwiczenie gramatyki w Espadrillu. Dzięki temu będziecie mieć więcej czasu na lekcji na ćwiczenie mówienia.

Czy aplikacja Espadrill jest kursem języka hiszpańskiego?

Aplikacja Espadrill nie jest kursem językowym online. Oczywiście, dzięki treningom gramatycznym możesz wpłynąć na zwiększenie poprawności gramatycznej na etapie wypowiedzi pisemnej i mówienia. Nie nauczysz się jednak dzięki niej całego języka. Jest to doskonałe narzędzie uzupełniające i wzbogacające Twoją przygodę z językiem obcym. Może być z powodzeniem traktowane jako element kursu językowego.

Kiedy Metoda DrillLing jest skuteczna?

Gwarantujemy, że osiągniesz sukces w zakresie poprawności gramatycznej, jeżeli będziesz korzystał z Espadrill zgodnie z sugerowaną przez nas drogą. Pamiętaj! Skup się na jednej potrzebie gramatycznej! Pracuj w ramach jednej kategorii do momentu, w którym Twój Drill Index osiągnie satysfakcjonujący Cię poziom. Dopiero wówczas zacznij pracować nad kolejną kategorią. Pamiętaj o tym, by drilling gramatyczny był umiejętnie wpleciony w tok Twojej nauki. Organizuj swój czas! Motywuj się!

Od czego powinienem zacząć?

Najlepiej jest zacząć od tej sprawności gramatycznej, którą sprawia Ci najwięcej trudności lub którą właśnie przerabiasz.

Co oznaczają poziomy A, B i C?

Są to poziomy stanowiące uproszczenie systemu przyjętego przez wiele instytucji certyfikujących znajomość języków obcych. Analizujące je, przekonasz się, że większość z nich jest pochodną powszechnego podziału na trzy poziomy biegłości. Dlatego, w aplikacji Espadrill również proponujemy podział na poziomy: A - podstawowy, B - średniozaawansowany i C - zaawansowany.

Jak korzystać z tematów gramatycznych?

Poszukaj zagadnienia gramatycznego, które Cię interesuje. Zostały one ułożone alfabetycznie. Jeżeli masz problem z nazwami gramatycznymi, zajrzyj do podręcznika lub zapytaj swojego nauczyciela. Ucząc się języka hiszpańskiego, chcąc nie chcąc, stykasz się z nazwami typu adjetivos posesivos czy gerundio. Możesz też poszukać konkretnej formy - przy każdej nazwie tematu zostały dodane przykłady.

Kiedy mój Drill Index rośnie?

Wzrost jest uzależniony od wielu czynników. Ważne jest uzyskiwanie coraz lepszych wyników z określonego tematu gramatycznego, czas wykonania treningu, systematyczność i powtarzalność. Zauważ, że na początku Drill Index rośnie dosyć dynamicznie, by potem się ustabilizować, a nawet spadać. Najważniejsze jest systematyczne ćwiczenie i dążenie do jak najlepszego wyniku w obrębie wybranego zagadnienia.

Kiedy mój Drill Index spada?

Twój Drill Index spadnie w razie uzyskania gorszych wyników z poszczególnych treningów. Ponadto, Drill Index uwzględnia Twój brak aktywności i, po dłuższym okresie bierności, również obniży swoją wartość. Stanie się to jednak dopiero po pierwszej próbie wykonanej po Twoim powrocie. Wiedza i umiejętności dewaluują się w czasie.

Ile mam czasu na udzielenie odpowiedzi podczas treningu?

Na każdą odpowiedź przeznaczone jest 15 sekund. Osoby, dla których czas ten może wydać się za krótki – z pewnością przy kolejnych podejściach zauważą, że ich reakcje są coraz szybsze a odpowiedzi poprawne. Na tym właśnie, między innymi, polega nauka poprzez drilling.

Dlaczego skraca się czas na udzielenie odpowiedzi?

Jeżeli zauważysz, że czas na udzielenie odpowiedzi się skraca, oznacza to, że uzyskałeś na tyle dobre wyniki, że system podniósł ci poprzeczkę poprzez ograniczenie czasu na odpowiedź.

Dlaczego w jednym zestawie jest 10 pytań?

Żeby można było szybko przerobić określoną kompetencję gramatyczną, powtarzając ją w 10 różnych, losowych kontekstach. Ponadto, łatwiej jest wygospodarować 3 minuty na trening i za jakiś czas do niego wrócić niż spędzić pół godziny nad książką z ćwiczeniami gramatycznymi!

Czym jest Wyzwanie?

Wyzwanie jest to przekrojowy trening gramatyczny. Polega na poddaniu się próbie, która miesza pytania z różnych, trenowanych wcześniej, kategorii. Trening taki ma konkretny cel: nasz mózg uczy się, jak sprawnie funkcjonować w kontekście mieszanym. Porównując pracę nad doskonaleniem się w gramatyce do treningu sportowego: ćwiczenie w obrębie konkretnej kategorii gramatycznej jest jak doskonalenie techniki, a Wyzwanie to wzięcie udziału w zawodach, czas próby.

Kiedy uaktywnia się Wyzwanie?

Jeżeli przycisk Podejmij wyzwanie jest nieaktywny to znaczy, że nie jesteś gotowy. Możesz podjąć wyzwanie, jeżeli Twój Drill Index przekroczy próg 6000 w minimum pięciu kategoriach gramatycznych. Wyzwanie jest więc w pewnym sensie nagrodą za dobre wyniki w poszczególnych tematach i zachętą do trenowania gramatyki w kontekście mieszanym.